Генералният инспектор на германската армия поиска и жените да ходят в казарма при задължителна служба
„Сега преустановихме военната служба, която според основния закон е насочена изключително към мъжкото население, но и тук трябва да се установи равенство – за това обаче първо се нуждаем от подходяща политическа и социална дискусия“. Това каза Генералният инспектор на Бундесвера /началник на отбраната/ ген. Карстен Бройер в интервю за редакционното обединение RND. Бройер подкрепи предложенията на военния министър Борис Писториус относно евентуалното въвеждане на задължителна военна повинност в Германия.
Генерал Бройер отбеляза, че Германия е център на Западния отбранителен съюз и че страната се нуждае от над 400 000 временни и професионални войници и резервисти. За да се отговори на това търсене, са необходими около 100 000 допълнителни резервисти, които първоначално биха могли да бъдат предоставени от новия модел, според Бройер. Той обаче подчерта, че все пак ще са необходими задължителни елементи.
Поради пълномащабната руска инвазия на Украйна в Германия започна дебат за връщане на военната повинност. Министърът на отбраната Борис Писториус представи планове за нов модел на военната служба. Писториус планира да въведе задължителна регистрация, в която младите мъже ще трябва да заявят желанието и способността си да изпълняват военна служба. Младите жени биха могли да го направят доброволно. Министърът описва идеята като „селективна военна служба", чиято цел е да позволи на военните да призовават за обучение само „най-способните, най-подходящите и най-мотивираните". Новият модел трябва да се състои от шестмесечна основна военна служба с възможност за допълнителна доброволна военна служба до 17 месеца.
За да може да се справи с предизвикателствата на политиката за сигурност, бюджетът за отбрана трябва да продължи да расте, каза ген. Бройер. „Парламентът ни предостави значителна сума чрез специален фонд и по този начин ни даде мандат да приведем Бундесвера в бойна готовност, затова бюджетът трябва да продължи да се увеличава“, каза генералният инспектор на германските въоръжени сили. Той обаче допълни, че освен техника има и оперативни разходи, ремонти, тренировки и учения, без които е невъзможно поддържането на бойната готовност на войските.
„Тук трябва да гледаме не само на една цифра на година, но и за години напред“, каза Бройер. Той твърди, че „след пет до осем години Русия ще модернизира въоръжените си сили до такава степен, че да стане възможно нападение срещу територията на НАТО“. „За нас това означава: трябва да сме готови до 2029 г. Дотогава трябва да сме отови да се защитим от евентуална руска атака“, каза генералният инспектор на Бундесвера.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Индонезия и Toyota преговарят за потенциален проект за биоетанол
Енергетика |Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Компании | Advertorial |Светът на парите: Стратезите от Уолстрийт очакват силен ръст на корпоративните печалби през тримесечието
Финанси |Президентът на Иран: Дипломацията е ключова, но недоверието към САЩ остава
Свят |При 87.23% обработени протоколи: „Прогресивна България“ е първа, ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС с минимална разлика
България |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.