Германската опозиция пише на Шолц с предложения за излизане от икономическата криза

Германската опозиция пише на Шолц с предложения за излизане от икономическата криза

Опозиционният блок на Християндемократическия и Християнсоциалния съюз (ХДС/ХСС) се обърна с писмо до германския канцлер Олаф Шолц с предложения за излизане на страната от икономическата криза. Това съобщи агенция ДПА.

Лидерът на ХДС Фридрих Мерц и ръководителят на държавната група на ХСС в Бундестага Александър Добриндт предложиха ограничаване на социалните плащания до 40% от нетната заплата, намаляване на данъка върху електроенергията и предоставяне на гражданите на по-гъвкав работен график. Общо списъкът съдържа 12 предложения за извеждане на германската икономика от кризата.

„Страната ни е изправена пред загуба на богатство в безпрецедентен мащаб“, предупреждават авторите на писмото. Те призоваха канцлера да се присъедини към посочения в писмото пакет от мерки.

Очаква се следващата седмица програмата да бъде представена на Бундестага.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Генералният секретар на НАТО отхвърля идеята за отделяне на ЕС от САЩ в сферата на отбрана
Последната сделка на Nvidia има една единствена цел – запазване на доминацията в AI
Европа е на кръстопът между AI амбициите и целите за климата
На днешната дата, 28 декември. Рождениците днес
„Лучена стратегия“ или как да печелите клиенти със съдържание
Дронове нарушиха дейността на летището в германския град Хановер
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Ръководителят на въоръжените сили на Швейцария: Не можем да се защитим от пълномащабна атака