IKEA изтегля кексчета с опасни бактерии

ЕС

Шведската мебелна компания IKEA изтегли от рафтовете си шоколадови кексчета с бадеми, продавани в 23 страни, след като в тях бяха открити фекални бактерии, пише „Индипендънт”.

Фекалните колиформи, бактерия, която нормално се съдържа в човешките и животински изпражнения, са били засечени в сладкиши, продавани в Китай. През последните седмици китайските власти са унищожили близо 2 тона от тези кексчета.

Вследствие на това шведският мебелен гигант изтегля тези сладкиши от магазините си в няколко страни по света.

Новината за заразните кексчета идва на фона на нерегламентирано влагане на конско месо вместо телешко, в различни продукти на пазара на Европейски съюз

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Съществуват два типа устойчивост. Вероятно игнорирате единия
Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Стажантка в щабквартиранта на NATO в Брюксел е арестувана за шпионаж