Италия проучва Stellantis, VW, Tesla и BYD за предполагаемо подвеждане на потребителите

Италия проучва Stellantis, VW, Tesla и BYD за предполагаемо подвеждане на потребителите

Италианската антитръстова агенция заяви в петък, че разследва BYD, Stellantis, Tesla и Volkswagen за предполагаемо подвеждане на потребителите относно работата на техните електрически превозни средства, предава Ройтерс

Четирите разследвания за възможни нелоялни търговски практики се отнасят до „информацията, предоставена на потребителите относно обхвата на шофиране на електромобилите, влошаването на капацитета на батерията и ограниченията на стандартните гаранции за батерии, потенциално в нарушение на Кодекса на потребителите“, се казва в изявление на регулатора.

Както е обичайно при подобни обстоятелства, агенцията каза, че е извършила проверки в четвъртък в италианските централи на четирите автомобилни производители, подпомогнати от Guardia di Finanza, италианската полиция за финансови престъпления.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Звездите за бизнеса през 2026 година: Овен, Телец, Близнаци, Рак, Лъв и Дева
Удобството е новият двигател на локалната икономика
Китай обгражда Тайван от всички страни при военно учение, Северна Корея изпробва крилати ракети с голям обсег
Тръмп след срещата със Зеленски: Постигнахме голям напредък, но остават трудни въпроси
100 трилиона долара за една дъвка: Как Зимбабве унищожи валутата си?
Няколко типа късмет, върху които всъщност имате известен контрол
Светът на парите: Уолстрийт смята, че акциите могат да продължат да растат, въпреки тревогите около AI