Рюте: Руските удари по Украйна са самоцелно насилие

Рюте: Руските удари по Украйна са самоцелно насилие

Русия продължава обстрела на невинни хора и градове в Украйна, това е самоцелно насилие, каза днес генералният секретар на НАТО Марк Рюте на среща с украинския министър на отбраната Устем Умеров в централата на пакта в Брюксел.

НАТО остава с Украйна и продължава подкрепата. Да се молим да има мир възможно най-скоро, призова Рюте, цитиран от БТА.

Украйна иска мир, постоянно участваме в мирните преговори, но виждаме, че ултиматумите продължават, отбеляза Умеров. Той изрази очакване на днешното заседание на контактната група за Украйна, в която участват страните от НАТО и техни партньори, отново да се даде знак за единство.

По-рано днес Рюте уточни на пресконференция, че военният министър на САЩ Пийт Хегсет няма да участва в тази среща, но страната ще бъде представена на заседанието. Утре предстои да заседават министрите на отбраната от НАТО за подготовка на срещата на върха на алианса по-късно този месец в Хага. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Мъск обяви тотална война: Тръмп е в досиетата Епстийн
Тръмп: Може би е по-добре да оставим Украйна и Русия да се борят известно време
Златен дъжд: Кои са най-печелившите акции от европейския отбранителен сектор?
Tesla загуби $150 млрд. от оценката си заради кавгата между Тръмп и Мъск
Регулаторите подписаха споразумение срещу спекулата преди въвеждането на еврото у нас
Времето: Жълт код за силни валежи и гръмотевични бури в 9 области
Митове и реалност: Ще плаща ли България чужди дългове, когато влезе в еврозоната?