Швейцария забрани носенето на дрехи, които покриват лицето

Швейцария забрани носенето на дрехи, които покриват лицето

Швейцарският парламент прие закон, забраняващ носенето на дрехи, които покриват лицето. Това включва забрана за носене на хиджаб, съобщи Bloomberg. Преди това тази инициатива беше подкрепена от мнозинството от населението.

През февруари 2021 г. се проведе всенародно допитване, в резултат на който 51% от населението на Швейцария гласува за забрана за носене на подобно облекло. След това парламентът прие закон, според който глобата за нарушение може да достигне до 1 хил. франка или $ 1116.

Както отбелязва Bloomberg, по време на обсъждането на законопроекта, който беше внесен от консервативната Швейцарска народна партия, той беше критикуван от мюсюлманите. Говорителка на ислямската женска група Purple Headcarves, Инес ал Ших, твърди, че "само 30 жени в Швейцария носят бурка".

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 18 октомври. Имен ден празнуват Златка, Златина, Златан, Лука
След нови разкрития за Епстийн: Британският принц Андрю обяви, че се отказва от титлите си
Легендарната кинозвезда Бриджит Бардо се възстановява у дома след престой в болница
Нивата на въглероден двуокис в атмосферата достигат рекордно високи нива
Без ясен резултат: Тръмп и Зеленски са обсъдили даването на ракети "Томахоук" на Киев
Тръмп поиска от Върховния съд да разреши разполагането на националната гвардия в Чикаго
Неизвестно за известните: Датски обущар измисля перфектната комбинация на ботуши с минижуп
Китай и САЩ ще подновят търговските преговори „възможно най-скоро“