Стачка на британските граничари предизвика опашки на граничните пунктове на брега на Ламанша

ЕС

Стачка на британската гранична полиция принуди пътниците да чакат няколко часа на граничните пунктове на брега Ламанша, предаде ДПА, циитрана от БТА.

Семейства, завръщащи се от зимна ваканция и училищни групи, връщащи се от екскурзии, са пристигнали обратно във Великобритания много по-късно от планираното, тъй като много от тях пропуснали резервираната фериботна връзка, съобщи снощи телевизионният канал "Скай нюз". На моменти на някои автобуси с пътници се е налагало да чакат повече от шест часа на френското пристанище Кале.

През последните седмици във Великобритания се провеждат едни от най-масовите стачки от десетилетие насам в редица отрасли, като сред засегнатите институции и услуги са училища, университети, обществен транспорт, болници и служби за спешна помощ.

Причината за забавянията по британските граници беше стачка, организирана от членове на Обществените и търговските служби в страната. Представителството на работниците изрази съжаление за последиците за пътуващите, но подчерта, че вината е на правителството, тъй като неговото предложение за 2% по-високо заплащане е неприемливо.

В Дувър от британска страна също имаше задръствания, но те бяха много по-кратки. Причината не е била стачката, а натовареният трафик, заяви британското министерството на вътрешните работи.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Енергетиката се променя: Пречки и възможности пред развитието на възобновяемата енергия у нас
17-и зелен и енергиен форум: Дългосрочната устойчивост си има цена
Какво правят уверените хора, преди да кажат и една дума
Европа и Китай изстреляха общ спътник за изучаване на магнитинните бури от Слънцето
Студени досиета: Синът на покойния основател на модната верига "Mango" бе задържан за смъртта на баща си
На днешната дата, 20 май. Рождениците днес
El Pais: Поп звездата Шакира спечели дело срещу данъчните, връщат ѝ над 60 милиона евро
Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март