Мария Шарапова е дисквалифицирана за 2 години

Политика за бисквитки

Рускинята Мария Шарапова е дисквалифицирана за две години заради употреба на допинг и ще пропусне Олимпиадата в Рио д Жанейро.

Международната федерация по тенис (ITF) обяви, че срокът на наказанието започва да тече от 26 януари 2016 г., когато рускинята е дала пробата - по време на Australian Open.

Шарапова очевидно е научила за решението по-рано, тъй като пусна съобщние в социалните мрежи почти едновременно с федерацията: „Въпреки правилното решенеие на съда за непреднамерено нарушаване на антидопинговите правила, не мога да приема неоправдано строгата дисквалификация за 2 години.“ Тя добавя, че първоначално ITF е имала намерение да я отстрани за 4 години.

Рускинята ще обжалва решението пред Арбитражния спорен съд в Лозана. Процедурите там обаче са бавни, така че тенисистката няма шанс да участва на игрите в Рио през август.

Спортният министър Виталий Мутко коментира, че наказанието на Шарапова може да бъде съкратено, но това зависи от самата нея и адвокатите й.

Шампионката в пет турнира от Големия шлем разкри сама на пресконференция на 7 март, че е била уведомена за положителната си проба за мелдоний, чиято употреба бе забранена от 1 януари тази година.

На 12 март правата й бяха временно замразени.
Вместо Шарапова за Бразилия вероятно ще замине Екатерина Макарова, 36-а в света. Останалите са Светлана Кузнецова, Дария Касаткина и Анастасия Павлюченкова.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс