Рафа Бенитес си тръгва със 7,3 милиона паунда компенсация
Пезидентът на Реал Мадрид Флорентино Перес ще плати компенсация от 7,3 милиона паунда на Рафаел Бенитес, след като го уволни от треньорския пост в клуба.
Агентът на Бенитес – Мануел Гарсия Килон е успял да постигна споразумение с Флорентино Перес относно финансовата компенсация. 55-годишният специалист успя да се задържи само седем месеца начело на „белия балет“, пише Гонг.
В момента Реал има 4 точки по-малко от лидера Атлетико Мадрид и 2 по-малко от втория в таблицата Барселона, който обаче е и с мач по-малко. В Шампионската лига "белият балет" финишира на първо място в групата си и в 1/8 финалите ще играе с Рома.
В последните месеци испанските медии пишеха за проблеми между наставника и част от звездите на тима.
Седем футболисти на Реал Мадрид стоят в основата на уволнението на старши треньора Рафаел Бенитес, съобщава вестник „Марка“.
Според изданието с уволнението на Бенитес са свързани Кристиано Роналдо, Серхио Рамос, Хамес Родригес, Карим Бензема, Иско Аларкон, Хесе Родригес и Денис Черишев.
Една от причините Перес да вземе „скалпа“ на Бенитес е скандалът, който се разигра с Денис Черишев за Купата на Краля и изхвърлянето на Реал Мадрид от турнира.
Освен това Бенитес влезе в сериозен конфликт с Хамес Родригес, Иско и Хесе Родригес. Тримата футболисти демонстрираха неподчинението си към треньора публично по време на мачове на отбора, което накара специалистът да ги изпрати на резервната скамейка и то за дълго.
Капитанът на Реал Мадрид Серхио Рамос в нито един момент не подкрепи Бенитес, който освен това имаше търкания и с голямата звезда на тима Роналдо.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Може ли мързелът да бъде суперсила?
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 18 юни, Рождениците днес
На днешната дата |Учени в Япония превръщат отпадъчни нудли в хартия
Наука и Здраве |Спад в инвестициите и наемането на персонал помрачава настроенията сред германските доставчици на авточасти
Автомобили |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Може ли мързелът да бъде суперсила?
Техники за успех |Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Свят |Испания и европейските служби конфискуваха 16 тона фалшиви екипи за Световното по футбол
Свят |На днешната дата, 18 юни, Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Учени в Япония превръщат отпадъчни нудли в хартия
Наука и Здраве |"Меком" стъпи на руския пазар
България |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.