Porshe "гори" в дизелгейт с глоба от 47 млн. евро

Политика за бисквитки

Porshe, компанията, която е основен акционер на Volkswagen, бе осъдена да плати 47 милиона евро щети и лихви на инвеститорите в скандала с манипулираните дизелови двигатели, реши съд в Щутгарт, цитиран от Франс прес.

Porshe, обвинена, че е алармирала пазара прекалено късно за манипулацията на двигателите, "не е спазила задълженията си да информира", гласи решението на съда.

VW призна през септември 2015 година, че е манипулирал данните при тестовете в САЩ за измерване на отделените вредни газове. Скандалът, станал известен като дизелгейт, доведе до множество съдебни дела за милиарди долари в няколко страни, а политиците в САЩ и Европа обърнаха сериозно внимание на въпроса за вредните емисии, отделяни от дизеловите двигатели.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Енергетиката се променя: Пречки и възможности пред развитието на възобновяемата енергия у нас
17-и зелен и енергиен форум: Дългосрочната устойчивост си има цена
Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Европа и Китай изстреляха общ спътник за изучаване на магнитинните бури от Слънцето
Какво правят уверените хора, преди да кажат и една дума
На днешната дата, 20 май. Рождениците днес
61% от българите одобряват забраната за пушене
Голямото есенно турне на Захари Бахаров, Владо Карамазов и Юлиан Вергов