По колко пари в секунда изкарват автомобилните компании? (инфографика)

Политика за бисквитки

Още от създаването си автомобилите са движеща сила в глобалната икономика. Милиарди от тях хората използват ежедневно, за да стигнат до работа, да заминат на почивка, за транспорт на стоки и много други дейности, а търсенето е толкова голямо, че само през 2019 г. са произведени над 92 млн. нови автомобили.

За да ни помогнат да разберем още по-добре значението на тази индустрия, от магазина за авточасти Parts Geek са описали по колко приходи в секунда са трупали 19 големи компании миналата година в инфографиката си, споделена от Visual Capitalist.

На първо място се класира германската Volkswagen, която изкарва по 9202.88 долара в секунда, достигайки годишни брутни приходи от 290 млрд. долара, следвана от Toyota и Ford. На дъното на класацията е Tesla, която обаче тази година се превърна в най-ценния автомобилен бранд.

[[{"fid":"359228","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"1":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":1896,"width":1200,"class":"media-element file-default","data-delta":"1"}}]]

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Най-кратките литературни шедьоври в историята
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“