Porsche отчита спад в продажбите за последните девет месеца

Porsche отчита спад в продажбите за последните девет месеца

Германският производител на луксозни спортни автомобили Porsche съобщи в четвъртък, че продажбите му са спаднали глобално през първите девет месеца на 2025 г., като посочи трудната пазарна среда и силната конкуренция като причина за 26% спад на пазара в Китай.

Компанията е доставила около 70 836 автомобила в световен мащаб между юли и септември, което представлява спад от около 6% спрямо същия период на миналата година, според изчисления на Ройтерс.

В Северна Америка, най-големия пазар на Porsche, продажбите са нараснали с около 4.7% за същия период, според изчисленията.

За периода януари–септември Porsche е доставила 212 509 автомобила в световен мащаб, пише още агенцията.

„Очакваме пазарната среда да остане предизвикателна и в бъдеще“, заяви Матияс Бекер, член на изпълнителния борд, отговарящ за продажбите и маркетинга в Porsche AG.

Базираният в Щутгарт производител намали прогнозата си през септември поради слабо търсене, натиск на ключовия китайски пазар и по-високи американски мита.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски в извънредно обръщение: Украйна е изправена пред труден избор, но и най-твърдият метал се огъва
Кметът Васил Терзиев: Целта ни е паркомясто в София да се намира за по-малко от 10 минути
Вицепрезидентът Ванс: Фантазия е да се мисли, че Украйна може да победи с повече пари и оръжия от САЩ
Срещата на Г-20 в Йоханесбург започна, но със знакови отсъствия
Изследване: Окото може да се „рестартира“ и да възстанови увреденото зрение
Тръмп смята, че 27 ноември е подходящ краен срок Украйна да приеме мирния план
18+: Pornhub поиска от техногигантите механизъм за контрол на възрастта
Украйна и САЩ започват разговори в Швейцария по мирния план на Тръмп