Борба за кубатура, а не за квадратура, е новата тенденция в строителния бранш

Борба за кубатура, а не за квадратура, е новата тенденция в строителния бранш

Търсенето и недостигът на качествени жилища в София и големите градове на страната, както и по-добрите условия при кредитиране за покупка на жилища, правят жилищния сектор най-динамичния и най-мащабния като обем.

Експертите предвиждат ръст и през 2017 г., като се очаква стартиране и рестартиране на много проекти.

„Борба за кубатура, а не за квадратура“ е част от изцяло новите тенденции в бранша на жилищното строителство, каза инж. Пламен Андреев – управител на „Планекс“, по време на годишната конференция „Инвестиции и строителство на жилищни сгради 2017“. Според него фокусът вече е върху оптимизацията на площите, а не върху квадратурата сама по себе си.

„Тенденцията е да се върви към цялостна промяна на архитектурните оси, за да се осигурят по-широки и по-функционални жилища. Така се оптимизират и конструктивните решения на сградите”, посочи Андреев.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Операторите помолени да крият негативни реакции към Тръмп на финала на US Open
"Газпром" предупреждава Европа за риск от недостиг на газ през зимата
Зеленски: 60% от оръжията на украинската армия вече се произвеждат в Украйна
Никола Цолов втори във Формула 3, тимът му стана шампион
Държавният резерв: За 3 години са раздадени над 2 милиона литра вода
За пръв път в историята хора от общността на ЛГБТ участват официално в поклонение във Ватикана
Иван Иванов спечели титлата от Откритото първенство по тенис на САЩ при юношите
След оплаквания: OpenAI ще реорганизира екипа, отговарящ за поведението на ChatGPT