Ericsson купува американска компания за облачни услуги

Икономика

Шведският телекомуникационен концерн Ericsson придобива американската компания за облачни услуги Vonage Communication Platform (VCP). Сделката е на стойност 6,2 милиарда долара, съобщи компанията, цитирана от ТАСС.

Целта на сделката е да създаде глобална мрежа и комуникационна платформа за отворени иновации. "Същността на нашата стратегия е да изграждаме водещи мобилни мрежи, базирани на технологично лидерство. Това създава условия за увеличаване на нашето присъствие на корпоративния пазар. Придобиването на Vonage бележи следващата стъпка в реализирането на този стратегически приоритет", казва изпълнителният директор на Ericsson Бьоре Екхолм в прессъобщението.

VCP обслужва над 120 000 клиенти и има над милион регистрирани разработчици по целия свят.

Планираната сделка подлежи на одобрение от акционерите на VCP и финансовите органи и се очаква да бъде завършена през първата половина на 2022 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 1 март. Честита Баба Марта! Имен ден празнуват Марта, Мартина, Мартин
Великобритания твърди, че ирански ракети са изстреляни срещу Кипър. Никозия отрича
Десетки полети в Близкия изток бяха отменени, а пътниците останаха блокирани
Времето: Очаква ни топъл и слънчев ден
Иран потвърди смъртта на аятолах Али Хаменей
Неизвестно за известните: Изобретател на пароструйката прави фурор със статуята на Христос в Рио и пл. „Св. Петър“ в Рим
МВнР отправи предупреждение към българските граждани в региона на Близкия Изток
Иранският министър на отбраната и командващият революционните гвардейци са били убити