ЕС обсъжда активизирането на икономическото сътрудничество с Иран

Икономика

Министрите на финансите от ЕС се събират днес на първото си заседание след отхвърлянето на италианския бюджет, предаде Франс прес. Предвидено е те да обсъдят активизирането на икономическото сътрудничество на ЕС с Иран, съобщи в петък външнополитическата служба на ЕС, цитирана от ТАСС.

Министрите ще разгледат начини за подкрепа на европейските компании да водят законен бизнес с Иран въпреки новите санкции на САЩ, които влизат в сила днес, се казва в съобщението. То бе разпространено в петък в отговор на решението на Вашингтон да не прави изключение за страните от ЕС от новите санкции за износ на ирански петрол.

Ще бъде проведена допълнителна работа, за да се подкрепят икономическите оператори, водещи законен бизнес с Иран въз основа на законодателството на ЕС. Министрите на финансите ще разгледат този въпрос на днешната си среща. Общата ни решимост е да продължим да вървим непоколебимо по този път, е посочено в съобщението на ЕС.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта