Германският презастраховател Munich Re излезе от „Северен поток-2”

Икономика

Подразделение на германския презастраховател Munich Re вече не предлага услуги за газопровода „Северен поток-2” на фона на опасенията от санкции от американскто правителство, предаде Ройтерс.

Вашингтон заплашва да наложи санкции върху европейските компании, които подкрепят работата по проекта за 11 млрд. долара. Миналият месец швейцарският застраховател Zurich Insurance Group също прекрати участието си в проекта.

„Munich Re Syndicate е отправила предупреждение за преустановяване на услугите към Nord Stream 2“, съобщиха от германската компания, визирайки оператора на проекта.

Газопроводът е готов на повече от 90%, като руският енергиен гигант Gazprom и неговите западни партньори се надяват той да бъде завършен до края на годината. Голяма част от оставащите дейности са трудни и в дълбоките води край бреговете на Дания.

От Nord Stream 2 не коментираха решението Munich Re, но заявиха, че европейските правителства и Европейската комисия трябва да защитят от местните компании от санкции, които според компанията „противоречат на международното право и нарушават европейският енергиен суверенитет.“

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

2026 г. изисква прекалибрирана дигитална маркетингова стратегия
Иран обяви, че е атакувала четири военни бази на САЩ в Близкия изток
Тръмп потвърди, че САЩ са започнали военна операция срещу Иран
Медведев: Преговорите на САЩ с Иран се оказаха само прикритие
Израел атакува Иран, напрежението в Близкия изток ескалира
Ресторантите се очертават като светъл лъч за растежа на работните места в САЩ
Министър-председателят на Ливан призова страната му да не бъде въвличана в "авантюри"
Неизвестно за известните: Изобретател на пароструйката прави фурор със статуята на Христос в Рио и пл. „Св. Петър“ в Рим