Инвестиции за 1 млрд. лв. през 2020 г. отчете Лъчезар Борисов

Икономика

През 2020 г. по Закона за насърчаване на инвестициите са сертифицирани проекти на стойност над 1 милиард лева, което е рекорд за последните 6 години. Това информира министърът на икономиката Лъчезар Борисов по време на работно съвещание при премиера Бойко Борисов.

"Постигаме рекорд по линията на привличане на инвестиции по време на криза. Сертифицираните проекти са 34, като 17 от тях са във високотехнологично производство и услуги“, посочи министърът.

По думите му с тези проекти се разкриват нови 4500 работни места, което в сравнение с 2019 г. е почти два пъти повече.

Министър Борисов докладва, че продължава насърчаването на вече съществуващи проекти, като използваният бюджетен ресурс е на стойност 16,4 милиона лева. Той заяви, че става въпрос за 23 търговски дружества, с които са запазени над 5134 работни места. Проектите, които са подпомогнати, са на стойност 438 милиона лева.

Министърът на икономиката обясни, че по отношение на микро и малките фирми в първите седмици на 2021 г. ще бъде доразплатен ресурса за преразгледаните над 3300 компании, като към вчерашна дата стартира разплащането на договорите към средните предприятия.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
МОК отхвърли жалба от защитници на човешките права за скандала с червения картон на Световното по футбол
Американското разузнаване: Новият лидер на Иран е склонен да разработва ядрени оръжия
OpenAI ще инвестира над 30 милиарда долара в най-големия център за данни с изкуствен интелект в САЩ
САЩ удължиха с още месец срока за продажба на активите на „Лукойл“
Съществуват два типа устойчивост. Вероятно игнорирате единия
Астрономическо събитие на годината: Луната напълно ще закрие Слънцето на 12 август
Стажантка в щабквартиранта на NATO в Брюксел е арестувана за шпионаж