Над 600 възражения срещу гигафабриката на Tesla в Берлин

Над 600 възражения срещу гигафабриката на Tesla в Берлин

Над 600 граждани на Бранденбург в Германия са подали възражение срещу Tesla за строежа на гигафабрика в община Грюнхайде близо до Берлин, предаде ДПА.

Часове преди крайния срок за подаване на жалби, който изтече в четвъртък вечер, са регистрирани общо 619 възражения, обяви Фрауке Зелт, говорител на властите, отговарящи за околната среда в Бранденбург.

Сред тях има 201 нови жалби след решението на американския производител на е-коли да произвежда акумулаторни батерии в обекта. От компанията се надяват превозните средства да започнат да слизат от поточната линия до края на годината, като целта е да се произвеждат по приблизително 500 хил. автомобили на ток годишно.

Очаква се екологично одобрение от провинция Бранденбург, въпреки че строителството на фабриката е в ход от няколко месеца.

Някои подадени възражения са свързани с опасенията за въздействието на обекта върху околната среда и отрицателните последици, които заводът може да има върху питейната вода в района.

Гигафабриката ще наеме около 12 хил. служители, когато достигне пълен капацитет, а в дългосрочен план броят им може да набъбне до 40 хил. души.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

El Pais: ЕС нарича срещата Тръмп - Путин в Будапеща „политически кошмар“
Тръмп: Стига кръвопролития! Войските на Москва и Киев да спрат там където са в момента
Нобелов лауреат по физика, с важен принос в науката на XX в., почина на 103 години
Президентът на Унгария пристига на официално посещение у нас
Важни решения по пътя към успеха
На днешната дата, 19 октомври. Ден на българския лекар
Защо автоматизацията с чатботове е ключът към успеха на вашия бизнес: Преглед на възможностите и ролята на AI-Masters агенцията
Продажбата вече не е достатъчна - време е да се предизвикат емоции