Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Производствените цени бележат ръст с 3,5% на годишна база през декември
Общият индекс на цените на производител (вътрешен и външен пазар) през декември 2019 г. остава непроменен спрямо предходния месец. Повишение е регистрирано в добивната промишленост - с 1,0%, при производството и разпределението на електрическа и топлоенергия и газ е отчетен спад с 0,4%, а в преработващата промишленост няма промяна, сочат данни на Националния статистически институт (НСИ).
В преработващата промишленост по-високи цени на производител се наблюдават при: производството на основни метали - с 1,9%, производството на хранителни продукти - с 0,8%, и производството на автомобили, ремаркета и полуремаркета - с 0,6%.
По-съществено е намалението на цените при производството на лекарствени вещества и продукти - с 1,2%, и при производството на изделия от каучук и пластмаси - с 1,0%.
Производствените цени през декември 2019 г. нарастват с 3,5% в сравнение със същия месец на 2018 година.
По-високи цени са регистрирани при производството и разпределението на електрическа и топлоенергия и газ - с 8,7%, в добивната промишленост – със 7,3%, и в преработващата промишленост - с 1,8%.
Повишение на цените в преработващата промишленост се наблюдава при: обработката на кожи и производството на изделия от обработени кожи, без косъм - с 4,8%, ремонта и инсталирането на машини и оборудване - с 3,9%, и производството на хранителни продукти - с 3,2%.
Значително намаление е отчетено при производството на хартия, картон и изделия от хартия и картон - с 3,3%, и при производството на дървен материал и изделия от него, без мебели - с 2,8%.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Цитат на деня
Цитат на деня |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.