Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Шефът на Cisco се надява САЩ и Китай да намерят начин за мирно съжителство
САЩ и Китай трябва да намерят начин да работят заедно, тъй като това ще бъде от полза и за двете страни. Това заяви пред Си Ен Би Си главният изпълнителен директор на Cisco Чъд Робинс.
Според него администрацията на американския президент Джо Байдън вероятно ще опита да се ангажира повече с Пекин чрез интензивни дискусии около наболели въпроси.
„Смятам, че ще има опити за намиране на решения и че САЩ ще работят в тясно сътрудничество с нашите съюзници по света.“, коментира Робинс. „Както за Китай, така и за САЩ е в най-добър интерес двете страни да разберат как да съжителстват и да работят заедно по цял свят. Мисля, че тази администрация го разбира“, добави той.
По думите му обаче в момента приоритетът на екипа на Байдън е пандемията от COVID-19 и разпространението на ваксини в САЩ.
В началото на месеца представители на САЩ и Китай се срещнаха в Аляска. Първата среща на високо ниво между двете най-големи икономики след встъпването в длъжност на новата администрация обаче започна с размяна на критики. Тя сигнализира, че администрацията на Байдън няма намерение да се отдръпне напълно от строгия тон, зададен от бившия президент Доналд Тръмп.
През януари китайските антимонополни регулатори одобриха „стратегическото придобиване“ на Acacia Communications от Cisco за 4,5 млрд. долара. Одобрението от страна на Китай бе последната спънка пред финализирането на сделката, което се случи в началото на март.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Белгия обвини ФИФА в двоен стандарт заради отменен червен картон на САЩ
Свят |Упровителят на НЗОК разпореди проверки на звено „Вътрешен одит“ и Инспектората към Касата
Политика |Китай извърши изпитателно изстрелване на балистична ракета в безядрената зона на Южния Пасифик
Свят |Ръст на банковите измами в Нидерландия
Финанси |70 години инженерна прецизност: как фабриката на GROHE в Лар превърна душа в технологично преживяване
Технологии | Advertorial |Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Мениджмънт |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Свят |Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Технологии |Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Автомобили |Звездите за бизнеса от 6 до 12 юли: Тази седмица няма да възнагради най-бързите, а най-внимателните
Хороскоп |Ще ни следят с камери в таксито
България |На днешната дата, 6 юли. Световен ден на целувката
На днешната дата |Франция е изправена пред нова гореща вълна
Свят |Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
СвятЗнаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Наука и ЗдравеГергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
МениджмънтВ дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
Наука и Здраве5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
УправлениеОт 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
БългарияРойтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
ТехнологииПентагонът създаде централизиран команден център за дронове
СвятИзненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
Техники за успехABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
БългарияДжеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
ТехнологииБНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
ФинансиКитайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
АвтомобилиПочина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
ОбществоADVERTORIAL
70 години инженерна прецизност: как фабриката на GROHE в Лар превърна душа в технологично преживяване
Visa и банки от цяла Европа навлизат в следващия етап на агентната търговия и осигуряват надежден достъп за търговците
Коментари
Няма въведени кометари.