Siemens Energy с неочакван провал в първия ден на фондовата борса във Франкфурт

Икономика

Siemens Energy, спин-оф фирмата, която бе част от германския индустриален гигант Siemens, беляза спад в стойността на акциите в първия ден от листването си на Франкфуртската фондова борса, предаде ДПА.

След като стартираха на цена от 22.01 евро, ценните книжа на марката паднаха под 20 евро. В навечерието на предлагането очакваната цена беше в диапазона между 24 и 30 евро. С това стойността на компанията, за която работят над 90 хил. души, става приблизително 16 млрд. евро.

По-рано Siemens отдели своя енергиен бизнес, от който притежава 35.1%, за да се съсредоточи върху основните си операции. 55% от акциите в Siemens Energy принадлежат на акционери от концерна, който е един от най-големите в света в областта на електрониката.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Всесезонните гуми – практичен избор за шофьорите, които търсят баланс и сигурност
Върховният административен съд потвърди поскъпването на синя и зелена зона в София
Още едно "да": Заместник-омбудсманът Мария Филипова се съгласи да бъде служебен премиер
Как Daibau променя начина на намиране на майстори в България
Весела Бабинова, Владимир Зомбори и Екатерина Лазаревска разказват история за магията на споделените моменти
Времето: Предупреждения от първа и втора степен за обилни валежи в цяла Южна България
На днешната дата, 29 януари. Рождениците днес