Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Uber продаде технологията си за автономно шофиране
Uber се отказа от развитието на технологията за автономни автомобили и продаде подразделението си Uber Advanced Technologies Group на стартъпа Aurora, предаде ДПА.
Освен това компанията за споделено пътуване ще инвестира 400 млн. долара в Aurora, която ще получи достъп до платформата на Uber като стратегически партньор.
„Радваме се да обявим най-трансформиращата сделка в аутомотив индустрията: придобиваме ATG. Заедно ще ускорим мисията си да осигурим ползи от технологията за автономно шофиране безопасно, бързо и широко“, написаха от стартъпа в профила си в социалната мрежа Twitter.
През последните години съоснователят на Uber Травис Каланик настояваше за развитието на собствената си технология за автономно шофиране като главен изпълнителен директор и привлече видния разработчик на Google Антъни Левандовски като ръководител на проекта. След това обаче той бе осъден за кражба на поверителна информация, а след съдебна битка бе уволнен и Uber трябваше да се ангажира да не използва никаква технология от компанията, притежаваща най-голямата търсачка в света.
Самоуправляваща се кола на Uber е отговорна за единствената фатална катастрофа с участието на автономна кола до момента. През март 2018 г. по време на тестово шофиране през нощта в Темпе, щата Аризона, превозно средство блъсна жена, която пресичала пътя с велосипед. Според констатациите на разследващите софтуерът на Uber първоначално не е бил в състояние да класифицира това, което е видял на пътя си.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Неидентифициран дрон предизвика закъснения и отклонени полети на летището в Берлин
Свят |Времето: Слънчево със сутрешни мъгли
България |Методът 1-2-48 за борба с бърнаута
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |Трикът с брандирането, който помогна на Dude Wipes, Colgate, Oatly и Uber
Маркетинг |Тоалетна от масивно злато ще бъде предложена на търг в „Сотбис“
Любопитно |Заради липса на пратки закриват над 200 пощенски клонове в Гърция
Свят |На фокус следващите седем дни: Липсващи данни, петролни санкции и лихвени проценти
Финанси |„Киев пост“: Освен в Румъния, САЩ ще намалят военното си присъствие и в България, Унгария и Словакия
Свят |Трикът с брандирането, който помогна на Dude Wipes, Colgate, Oatly и Uber
Маркетинг |Методът 1-2-48 за борба с бърнаута
Техники за успех |На днешната дата, 1 ноември. Ден на народните будители
На днешната дата |Коледните бонуси в Словения стават задължителни
ЕС |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.