Заплатите на изпълнителните директори – твърдо нагоре

Заплатите на изпълнителните директори – твърдо нагоре

С 13 % се увеличават заплатите на средното ниво изпълнителни директори през 2018, спрямо предишната година, пише  в новия брой на списание „Мениджър“ Ирена Бушандрова. Тя е  директор за България на международната компания в областта на подбора на ръководни кадри Pedersen & Partners. При високото ниво изпълнителни директори увеличението е с 6%. Така средните месечни заплати на изпълнителните директори средно ниво, според Pedersen & Partners са 17 000 лв., а при високото 35 000 лв.

Много силен ръст от 20-24% има в заплатите на финансово-счетоводната функция Увеличението произтича най-вече от повишеното търсене на подготвени кадри в провинцията, в съчетание с факта, че мобилността е сравнително ниска и финансовите условия много често се оказват силен фактор при решение за преместване от една в друга локация, пише Ирена Бушандрова.

Ръстът при позиция финансов мениджър се дължи и на разширяването на отговорностите на функцията. Все повече компании прехвърлят и чисто административни задължения на своите финансови директори, което неизбежно води до ръст на заплатите.

Какви са средните заплати на финансовите мениджъри, главните счетоводители, маркетинг директорите, старши бранд мениджърите, търговските директори, мениджърите логистика, ИТ директорите, HR мениджърите, мениджърите обслужване на клиенти и директорите на заводи може да прочетете в новия брой на „Мениджър“, който можете да купите ТУК

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Правителството предложи Румен Спецов за особен търговски представител в „Лукойл Нефтохим“
САЩ започват голяма военна операция „Южно копие“ срещу латиномериканските наркокартели
Теодор Георгиев, Нестле България: Гората не расте за ден, но живее за поколения
Ваксината срещу варицела влиза в задължителния календар
На днешната дата, 14 ноември. Имен ден празнуват Филип, Фильо, Филка
Борисов: България може още днес да получи дерогация за санкциите срещу руския петрол
Мафията в TikTok: Как престъпните групировки използват социалните мрежи за набиране на кадри?
Икономиката на България с ръст от 3,2% през третото тримесечие