Борисов: България е увеличила три пъти нетните си активи на глава от населението до 9586 евро

Общество

„За последните 11 години България е увеличила три пъти своите нетни активи на глава от населението до 9586 евро. Това е видимо от проучване на авторитетния германския застраховател Allianz", написа премиерът Бойко Борисов в профила си във Фейсбук.

По думите на министър-председателя българските домакинства и икономика са подготвени за кризата, като това се дължи на  добрите резултати през последните години

„Това не ни успокоява, а ни амбицира да работим още по-усърдно. Разумната финансова политика, борбата с контрабандата и инвестициите ни позволиха за пореден път да увеличим с нови 10% заплатите в бюджетния сектор. Пенсиите също ще бъдат увеличени и догодина, а до края на пандемията ще продължим да подкрепяме възрастните хора с допълнителни 50 лeва към пенсиите. Продължаваме с политиките ни за помощ на бизнеса, които вече запазиха близо 300 000 работни места.“, коментира Борисов.

„Въпреки тежкото наследство от кандидатите за властта днес, държавата продължава да се развива. И това е видно от оценката и анализите на международните експерти”, добави той.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
The New York Times: Пентагонът не е получавал заповед за подготовка на военна операция в Гренландия
Тръмп се отказа от новите мита и обяви, че се обсъжда „рамката на бъдещо споразумение“ за Гренландия
Защо се чувстваме толкова добре, когато разберем за отменена среща?
Времето: В Южна и Източна България все още с валежи от дъжд
На днешната дата, 22 януари. Рождениците днес
Шефът на Ryanair благодари на Илон Мъск за ръста в продажбите след онлайн спора между двамата
Шефът на Microsoft: Изкуственият интелект трябва да се разшири отвъд технологичния сектор и развитите страни