Елена Йончева обвини в корупция министъра на културата
Депутатът от БСП Елена Йончева изнесе звукозапис, на който според нея се чува гласът на министъра на културата Боил Банов.
По думите ѝ, от записа става ясно, че в качеството си на зам.-министър на културата през 2016 г. Банов опрощава неустойка за 700 000 лв. на фирмата-строител на втори и трети етап от Ларгото, тъй като се е забавила със строежа, предава БНТ.
Записът беше пуснат пред медиите по време на пресконференция в централата на БСП. В него се чува как се дават разпореждания, така че да не се съди изпълнителят.
Изпълнител на “Ларгото” е ДЗЗД "Антична Сердика", посочва bTV. Записът е правен от служител на министерството, твърдят от БСП. Той бил готов да свидетелства.
Всички документи около тази обществена поръчка показват, че се е вървяло именно в посоката да не се търсят неустойки от изпълнителя, твърдят от партията.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Германският суверенен фонд премахва ограниченията върху инвестициите в производители на оръжие
Свят |Технологично училище "Електронни системи" разширява програмата си с нови паралелки
Общество |Европейските борси започват седмицата на червено на фона на нестабилността на примирието в Близкия изток*
Финанси |Аварии спряха парното и топлата вода в някои райони на столицата
Общество |Китай предупреждава, че съвместните учения на САЩ, Филипините и Япония застрашават доверието в региона
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.