„Фитч“ потвърди дългосрочния кредитен рейтинг на България ‘BBB’ със стабилна перспектива

„Фитч“ потвърди дългосрочния кредитен рейтинг на България ‘BBB’ със стабилна перспектива

„Фитч“ - международната рейтингова агенция - потвърди дългосрочния кредитен рейтинг на България ‘BBB’ със стабилна перспектива. Международните експерти отчитат, че благодарение на фискалната стабилност и натрупания излишък, икономиката на страната издържа на натиска, породен от пандемията с коронавируса. 

Новината коментира и премиерът Бойко Борисов в профила си във Facebook.

„Международните експерти отчитат, че благодарение на фискалната стабилност и натрупания излишък - икономиката ни издържа на натиска. Влизането ни в чакалнята на Еврозоната и Банковия съюз също допринася за поддържането на фискална стабилност на фона на нарастващата политическа несигурност“, посочи министър-председателят.

„Много пъти съм казвал, че се задава криза, която ще бъде тежка и продължителна. Тези данни ни показват, че сме на верния път. И ни мотивират да работим още по-усилено, за да се справим заедно с предизвикателствата. С поредната положителна експертна оценка на авторитетната международна агенция ние отговаряме и на критиките към нас“, допълни Борисов на официалния си профил в социалните мрежи.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Съд в САЩ разпореди на Министерството на правосъдието да разсекрети материали по „делото Епстийн“
Премиерът: Евромонетите ще носят български национални символи и ще платежно средство в цяла Европа
Скромните лидери са най-ефективни
Почина Франк Гери – една от суперзвездите на световната архитектура
На днешната дата, 7 декември. Рождениците днес
Шефът на ЕК Фон дер Лайен и канцлера Мерц не успяха да осигурят съгласие на Белгия за руските активи
Балансираното бяло е обявено за Цвят на 2026 година от института Pantone
The Wall Street Journal: Белият дом е обезпокоен от сделката за придобиване от Netflix на Warner Bros.