Министър Бисер Петков подаде оставка

Общество

Министърът на труда и социалната политика Бисер Петков подаде внезапно оставка, стана ясно от съобщение на Министерски съвет. Той е разговарял с премиера Борисов и е мотивирал решението си с невъзможността да овладее създалото се напрежение във връзка с исканията на родителите с деца с увреждания. Борисов е приел оставката.

Родители на деца с увреждания от дни са на палатков лагер пред Народното събрание в знак на протест под надслов "Системата ни убива." Инициативата се разраства, палаткови лагери вече има и в други градове.

Пред "Хоризонт" на БНР Капка Панайотова от Центъра за независим живот коментира, че това е най-лошата за нея новина за деня. Тя защити социалния министър и обясни, че той е бил в непрестанен диалог с организациите на хората с увреждания. Според нея протестите не са били срещу министъра, а срещу системата в държавата.

"Министър Петков беше първият министър, който наистина обърна внимание, както на майките на деца с увреждания, така и на хората с увреждания. Разбра за какво става дума, за разлика от предишните министри, а именно, че става дума за правата на хората с увреждания, а не за придобивки и харчене на пари на калпак и се опита да направи така, че да промени системата. Аз съм убедена, че има нарушени интереси", заяви тя. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
Франция ще строи шест нови АЕЦ
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси