Мъж е в критично състояние след инцидент в ТЕЦ „Марица Изток 1“
Двама работници пострадаха по време на ремонт на помпена станция в ТЕЦ „Марица Изток 1", като един от тях е в критично състояние, предаде Нова телевизия.
Двамата мъже – на 42 и 52 г., първоначално са приети за лечение в болницата в Гълъбово, но по-късно са преместени в Университетската болница в Стара Загора.
„Състоянието на по-младия продължава да е критично, но при стабилизиращи се основни жизнени показатели”, заяви пред телевизията д-р Петко Михайлов.
По думите на доктора другият мъж е в съзнание и състоянието му e стабилно. В понеделник той е претърпял спешна черепно-мозъчна операция.
Двамата работници пострадаха по време на почистване на шахта на помпена станция за отпадни води в ТЕЦ „Марица Изток 1”. По първоначална информация мъжете са паднали в шахтата, след като са вдишали газ и са загубили съзнание.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Турция и Австралия искат 35% от световната енергия да бъде електрифицирана до 2035 г.
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Цитат на деня
Цитат на деня |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Дончев: Джобът на българите няма да олекне заради новия дълг
Финанси | Advertorial |Пет мъртви бебета открити в семейна къща във Франция
Общество |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.