Отвлеченият Адриан Златков е освободен

Общество

Отвлеченият Адриан Златков е освободен. Той е бил оставен на около 20 км преди Панчарево, съобщи късно снощи БНТ.

Общото състояние на младежа е добро.

Случайни минувачи са го качили в кола и са го закарали до бензиностанция в Горубляне. Там Златков се е свързал сам с родителите си, които са дошли да го приберат.

25-годишният Адриан беше отвлечен в края на август. Той е син на собственика на автокъща Тони Златков.

До последно нямаше информация да е искан откуп от похитителите му.

Полицията работеше по две версии за отвличането - влошени бизнес взаимоотношения на бащата или на самия Адриан с евентуалните му похитители.

Полицията е отцепила снощи района, за да търси хората или колата, с която младежът е изоставен. 

Според „24 часа“ през последните 3-4 дни родителите са спрели да поддържат контакт с полицията. Тогава вероятно са започнали да преговорят с похитителите. 

Нямаме представа кой ни причини това. Вярвам, че извършителите ще бъдат заловени”, заяви пред Нова тв бащата Тони Златков и добави, че синът му е м добро здраве, но има нужда от почивка.

Той потвърди, че отвличането е било с цел откуп. 

По неофициална информация на Нова тв, че поисканият откуп е бил 3 млн. лв.. Бащата Златков отклони въпроса дали е платил сумата или част от нея.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината