Психиатърката, обвинена в източването на Здравната каса, обжалва ареста си

Психиатърката, обвинена в източването на Здравната каса, обжалва ареста си

Психиатърката, обвинена в източването на НЗОК с над половин милион лева, обжалва днес пред Апелативния съд в Пловдив постановеното й задържане в ареста, предаде bTV.

Обвинението твърди, че Инна Бончева е фалшифицирала прегледи на 52-ма пациенти, на които е които е изписвала скъпи ампули с лекарства за параноидна шизофрения. сяка ампула от медикамента струва между 700 и 900 лв., като психиатърката ги продавала на черния пазар срещу 300 лв. Престъпната схема е действала от началото на 2017-та до август 2018 година.

Преди седмица Районният съд остави лекарката в ареста с аргумента, че може да повлияе на разследването на длъжностните лица, ако бъде освободена.

Ако бъде доказана вината й, психиатърката може да получи присъда от 1 до 8 години затвор.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Световните петролни компании съкращават работни места поради ниските цени на "черното злато"
Имение с отстъпка: Свалят 25 млн. долара от цената на бившия дом на Рики Мартин
Добрите екипи са по-важни от добрите идеи
Данъчен проблем: Шефът на Ferrari ще полага една година общественополезен труд
На днешната дата, 10 септември. Рождениците днес
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"
Цитат на деня
"Хитачи" открива нов завод за железопътни вагони на стойност 100 милиона долара близо до Вашингтон