Антонио Таяни приветства фокуса върху Западните Балкани

Антонио Таяни приветства фокуса върху Западните Балкани

Премиерът Бойко Борисов се срещна и с председателя на Европейския парламент Антонио Таяни, който също е в София за срещата на върха между ЕС и Западните Балкани, която ще се състои утре, на 17 май, съобщи пресслужбата на кабинета.

Борисов е посочил, че присъствието на Таяни е голямо уважение както за България, така и за страните, които ще са във фокуса на обсъжданията от европейските лидери днес и утре.

Той е казал, че разчита на подкрепата на Европейския парламент по темата развитието на страните от региона да остане сред приоритетните политики и след края на Българското председателство на Съвета на ЕС.

Председателят на ЕП е поздравил българския премиер за успешното провеждане на председателството и е приветствал работата на България за фокусиране на вниманието върху Западните Балкани.

Антонио Таяни е потвърдил ангажимента на парламента да подкрепя европейската перспектива на държавите, да насърчава диалога между тях и провеждането на необходимите реформи.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 6 до 12 октомври
Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
На днешната дата, 6 октомври. Имен ден празнуват Тома, Томислав и Томислава
Мощен циклон навлиза в Гърция. У нас се чакат обилни валежи, особено по морето
Пореден случай: Бившият директор на руското издателство "Правда" загина след падане от прозорец
Над 300 000 души са засегнати от кризата с боклука в столичните райони "Люлин" и "Красно село"