Три села със завишени стойности на арсен в питейната вода

Общество

В три села в Община Бойчиновци в Северозападна България са завишени стойностите на арсен в питейната вода. Това посочи пред радио „Фокус“ – Видин Светлин Сретениев, кмет на общината. Става дума за селата Бели брег, Громшин и Кобиляк.

„Уведомено е населението да не ползва за питейни нужди водата от водопровода. В тези три села са закарани водоноски. Водата се изследва всеки ден, стойностите са леко завишени – от 10 мг на литър до 12 мг на литър или 13 мг на литър“, коментира кметът.

Той посочи, че водоизточникът на трите села – помпена станция „Кобиляк“ е построена още през 1952 година и до сега не е имало такъв проблем. „Нямаме мина в общината, за да идва от там замърсяване. Има представители на различни научни институти, които в момента изследват откъде може да дойде проблемът“, каза Сретениев.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 12 май. Световен ден на медицинските сестри
5 начина да отключите най-добрите качества в себе си и в хората, които ръководите
Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
Последните пътници напуснаха круизния кораб с огнище на хантавирус
Времето: Жълт код за обилни валежи е обявен в 19 области
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
Първа оставка в новия кабинет: Ася Панджерова се оттегли от поста заместник-министър на образованието
Тръмп замразява плана си за временно освобождаване от мита на вноса на говеждо месо