Времето: Следобедни валежи

Общество

В четвъртък преди обяд ще бъде предимно слънчево. След обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места в северозападната половина от страната ще има краткотрайни, временно интензивни валежи от дъжд. В Северозападна България ще има и гръмотевична дейност, и условия за градушки. Ще духа слаб вятър от юг-югозапад, преди обяд в Източна България - от югоизток. Минималните температури ще са между 8 и 13 градуса, а максималните ще са предимно между 22 и 27 градуса.

Преди обяд над планините ще бъде предимно слънчево. Около и след обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места в масивите от Западна и Централна България ще има краткотрайни валежи от дъжд, в отделни райони придружени с гръмотевици. Ще духа умерен до силен вятър от запад-югозапад. Максималната температура на 1200 метра ще е около 14 градуса, а на 2000 метра - около 7 градуса.

До сутринта по северното крайбрежие все още ще превалява, но дъждът бързо ще спре и облачността ще се разкъса. През деня по Черноморието ще е предимно слънчево, с временни увеличения на облачността в следобедните часове. Почти без валежи. Ще духа до умерен югоизточен вятър, който до вечерта ще отслабне и ще се ориентира от юг-югозапад. Максималните температури ще са между 17 и 20 градуса. Температурата на морската вода е от 14 градуса по Северното Черноморие до 16 градуса на юг. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 06:06 часа и залязва в 20:40 часа. Продължителността на деня е 14 часа и 34 минути.

 

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Как да се измъкнем от кариерна безизходица?
10 цитата за живота от Брус Лий
Жечо Станков: Договорът за 7 и 8 блок на АЕЦ Козлодуй ще бъде подписан до края на 2026 г.
Wizz Air свързва София с 19 държави чрез 39 директни маршрута това лято
Отравяне с гъби погуби руски журналист, разкрил връзката на Путин с гимнастичката Алина Кабаева
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Oreo си партнира с K-pop групата BTS за кампания в над 80 държави
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%