2854 са новите случаи на COVID-19 у нас

2854 са новите случаи на COVID-19 у нас

2854 нови случая на коронавирус са установени у нас през последното денонощие, показват данните на Единния информационен портал. 73,41% от регистрираните нови случаи на заразяване са при неваксинирани.

Общият брой на потвърдените случаи на заразяване с вируса у нас достигна 1 083 425. Активните случаи са 223 714.

Излекуваните за последното денонощие са 9016, а общият брой на излекуваните е 824 354. 

Хоспитализираните са общо 4542, а в интензивно отделение са 530. Новопостъпилите в болнични заведения са 398. От тях 85,43% не са ваксинирани.

Починалите за последното денонощие са 59, а общият брой на смъртните случаи, свързани с COVID-19, достигна 35 357. 81,36% от починалите през денонощието не са ваксинирани.

Поставени са общо 4 291 673 дози от ваксини срещу COVID-19. През последното денонощие са поставени 4641 дози. Общият брой на хората със завършен ваксинационен курс е 2 042 630. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Великобритания в готовност за Трета световна война с Путин
Слави Трифонов поиска оставката на кмета на София заради кризата с боклука
Бивш румънски премиер: С влизането си в еврозоната България ще има конкурентно предимство пред Румъния
Българите от Великобритания масово се завръщат у нас
Ето защо няма смисъл да спестявате за пенсия след 10 години според най-богатия човек на света
ПП-ДБ ще върне мандата за съставяне на правителство веднага след връчването му
ЕК: Всички евромонети са законно платежно средство в еврозоната
Пекин застана зад Танзания и осъди външната намеса след изборите