Гърция ваксинира приоритетно малките острови, за да подсигури туризма там
Гърция ще ваксинира приоритетно жителите на около 40 малки острова в Егейско и Йонийско море, за да бъдат те подготвени за летния туристически сезон. Става въпрос за острови с относително малко постоянно население от 1000 души.
Жителите на по-големите традиционни туристически дестинации - като Миконос, Санторини и Корфу ще бъдат обхванати в имунизационната кампания след като най-малките острови получат нужните ваксини.
"Ако изпратим медицински екип на остров с малко хора, има логика да имунизираме не само възрастните и уязвимите, а всички жители. Искаме да ваксинираме хората, които работят в туристическия сектор - от служителите в хотелите и сервитьорите, до екскурзоводите и шофьорите", казва гръцкият министър на туризма Хари Теохарис в интервю за британския "Телеграф".
Той добавя, че напредъкът на кампанията по островите ще зависи от броя на ваксините, които Гърция ще получи през следващите два месеца, но подчертава, че британските граждани, които биха искали да прекарат лятната ваканция в страната, могат спокойно да започнат да правят резервации.
Островите, които ще бъдат включени в програмата, са Халки край Родос, Кастелоризо недалеч от турското крайбрежие, Меганиси в Йонийско море, Китира край Пелопонес и др. Към момента Гърция е поставила 1,06 милиона дози от ваксините (за разлика от около 285 000 в България), което е 7% от населението при около 4% от населението за България.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Абровски определи като "тирания" отношенията между производители и търговски вериги
Бизнес |Как технологиите променят дървообработването?
Технологии |Демерджиев посочва икономическата престъпност сред приоритетите на МВР
Политика |Стоковата борса: Царевицата беше под натиск от сигнали за изобилно предлагане на нова реколта
Икономика |Неизвестно за известните: Прочут търговец на скъпоценности носи куфар с диаманти на принца на Бруней
Любопитно |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Свят |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Унищожават 859 кг био храни от склад в София заради манипулиране на сроковете на годност
Политика |Пеканов: Инфлацията в момента е основно предизвикателство за всички граждани
Икономика |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.