На помощ от разстояние

На помощ от разстояние

Почти един месец вече се стремим да полагаме грижа за най-възрастните ни близки от разстояние – снабдяваме ги с храна, лекарства и въобще всичко необходимо, обнадеждени, че в края на пандемията отново ще бъдем заедно. За да облекчим още повече социалната им изолация, можем да се вслушаме в съветите на Карълайн Ейбрахамс от британската благотворителна организация Age UK, които тя сподели за изданието „Индипендънт“.

Комуникирайте с тях дигитално

Можем да преодолеем дългата раздяла с възрастните чрез технологиите – Viber, Facebook, Zoom… има толкова много платформи, с помощта на които да се видим и да си поговорим от разстояние. Осигурете такъв контакт на възрастните, имащи достъп до дигиталното пространство, нещо повече – разполагате и с друга алтернатива за виртуално забавление с тях – играенето на групови игри онлайн.

Мотивирайте ги да се движат повече

За всички, независимо от възрастта, движението е важно, а социалната изолация не помага особено в тази посока. Насърчете близките си да се движат повече – няколко минути сутрешни упражнения помагат за физическото и менталното здраве. Дори им се обадете и спортувайте заедно.

Станете доброволци

Включете се в дейността на благотворителна организация или болница, за да помогнете и вие в борбата с COVID-19 от първа линия. Можете да приготвяте топъл обяд, да доставяте храна или покупки на възрастни хора и много други добрини. Ако имате възможност, дарете храна, санитарни продукти или финансови средства на фондации, ангажирани със заболяването.

Не създавайте излишна паника

Споделяйте отговорно информация в дигиталното пространство, както и директно на възрастни хора. Опитайте се да не всявате излишна паника, а ако близките ви са склонни да се разстройват лесно, опитвайте да им поднасяте новините спокойно и оптимистично, колкото и предизвикателно да е това в момента.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ