Руска компания планира производство на 1 млн. дози от „Спутник V“ за месец

Политика за бисквитки

Руската фармацевтична компания „Биокад“ планира да започне производството на 1 млн. дози от ваксината „Спутник V“ през декември. Това заяви главният изпълнителен директор Дмитрий Морозов по време на 13-ия Международен иновационен форум в Санкт Петербург.

„Според изчисленията ми трябва да произвеждаме 3-4 млн. дози месечно, за да можем поне частично да покрием търсенето. Трудно ми е да кажа кога ще бъде възможно. Сега планираме да достигнем ниво на производство от 1 млн. дози през декември и ще продължим да го разширяваме по-нататък“, обясни Морозов, цитиран от ТАСС.

Както по-рано стана ясно, на 23 септември „Биокад“ е подписала споразумение с института „Н. Ф. Гамалея“, който разработи препарата против COVID-19. Миналата седмица специалистите регистрираха ефикасност от над 92%.

Още две ваксини срещу новия коронавирус се разработват в Русия.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Роналдо постави антирекорд за последните две световни първенства по футбол
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“