Изпреварваме Русия, САЩ и Великобритания в справянето с COVID-19

Изпреварваме Русия, САЩ и Великобритания в справянето с COVID-19

България се нарежда на 48-о място сред общо 200 страни по комплексна оценка за справянето с пандемията от новия коронавирус. Това показва проучване на китайския консорциум на комерсиалните и неправителствените организации Deep Knowledge Group.

Страната ни изпреварва държави като Франция (60), Русия (61) и САЩ (58), Великобритания (68) и Белгия (78), както и съседните Румъния (57), Сърбия (54) и Северна Македония (103). Преди нея са поставени Унгария (18), Люксембург (25), Гърция (34) и Турция (37).

В топ 5 продължават да са държавите от първото издание на доклада, но на различни позиции – челното място вече заема Швейцария, следвана от Германия, Израел, Сингапур и Япония. От друга страна, в дъното на класацията се нареждат Чад, Мали, Руанда и Южен Судан.

[[{"fid":"355243","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"3":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":638,"width":489,"class":"media-element file-default","data-delta":"3"}}]]

Източник: Deep Knowledge Group

Най-сигурният регион в света в момента вече е Европа, а най-опасният – Южна Африка.

[[{"fid":"355242","view_mode":"default","fields":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false},"link_text":null,"type":"media","field_deltas":{"2":{"format":"default","alignment":"","field_file_image_alt_text[und][0][value]":false,"field_file_image_title_text[und][0][value]":false}},"attributes":{"height":484,"width":860,"class":"media-element file-default","data-delta":"2"}}]]

Източник: Deep Knowledge Group

Анализът показва колко бързо се променя глобалната динамика от пандемията и колко бързо нивата на регионалната уязвимост и устойчивост на определени региони и теоритории могат да се трансформират. Той е направен въз основа на общо 130 количествени и качествени параметри, свързани с ефективността от наложените карантинни мерки, реакцията на властите, готовността на здравната система и проследяването на случаите на заразени.

„Сега обаче, когато регионите започват да се подготвят за отпускане на карантинните мерки и условията за икономическото замразяване, факторите, които влияят на способността им да издържат на икономически спад в резултат на пандемията, придобиват все по-голямо значение“, посочват от Deep Knowledge Group.

Пълното проучване може да видите тук.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ