Едва 3% биха приели условията на Facebook, ако ги четяха

ЕС

Мнозинството потребители на Facebook нямат представа с какво се съгласяват, когато се регистрират за ползване на социалната мрежа, сочи ново проучване на Виенския университет, цитирано от ДПА.

Проучването запознава 1019 участници с различни клаузи от условията за ползване на социалната мрежа, включително политиката й за "истинско име", безплатното използване на потребителските имена и профилни снимки в рекламите й, както и анализи на личните данни за проучвания и разработване на продукти.

Резултатите от анкетата сочат, че 99 процента от участниците в нея не са знаели, че дават съгласието си за всичко това.

Освен това само 3 процента посочват, че биха се съгласили на всички клаузи в условията за ползване на Facebook, ако са имали възможност.

Авторите на проучването стигат до заключението, че не може да става дума за информирано съгласие на потребителите на Facebook, напротив, според резултатите сегашната законова рамка е врата към комерсиално използване на лични данни, не само при Фейсбук, а въобще като цяло.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Как най-бързо да разпознаете лошото лидерство
Учени от Съединените щати направиха уникални наблюдения на повърхността на Слънцето
Седем причини да инвестирате в присъствието си в търсачките
Индикаторът за пазарните настроения на BofA достигна най-високото си ниво на оптимизъм от 2021 г.
На днешната дата, 9 август. Рождениците днес
12 ефективни метода да трансформирате живота си, когато се чувствате изцедени
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток