Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Петролът поскъпва
Котировките на петрола леко се повишиха днес в азиатската електронна търговия. Данните за производството на шистов петрол в САЩ понижиха градуса на оптимизма на инвеститорите след съобщенията за eфективното свиване на производството, инициирано от ОПЕК.
Американският лек суров петрол с доставка през март поскъпна с 1 цент до 53,87 долара за барел в азиатската електронна сесия на Нюйоркската търговска борса, съобщи сайтът romamdie.com, позовавайки се на Франс прес.
Лондонският сорт Брент от Северно море, чиято цена е референтна за европейския пазар, с доставка през април, повиши цената си с 4 цента до 56,74 долара за барел.
Миналата седмица котировките на черното злато се понижиха заради отчетеното увеличение на запасите от суров петрол на САЩ и по-високата активност на петролните платформи в САЩ. След това цените тръгнаха нагоре заради информациите, според които ОПЕК е изпълнил на 90 на сто обещанията за ограничаване на добива през първото тримесечие на 2017 година.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
САЩ получават отсрочка от Китай за редкоземните елементи, но не и отмяна
Бизнес |Археолози разкриха 2000-годишно „мистериозно убийство“, докато снимат телевизионно предаване
Любопитно |Министърът на финансите на САЩ: Китай одобри сделката за TikTok
Компании |Как богатите увеличават глобалните вредни емисии, дори когато ги намаляват у дома
Свят |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Белгия и Русия си размениха в социалните мрежи заплахи с унищожение
Свят |КНСБ заплашва с протести, ако в Бюджет 2026 минималната работна заплата остане 605 евро
Политика |Какво предлага Бюджет 2026 и защо не се хареса на никого?
Икономика |„Лукойл“ е получила оферта за закупуване на международните ѝ активи. Кой е купувачът?
Бизнес |Големите победители: Кои са финалистите в "Мениджър на годината 2025"?
Мениджър на годината 2025 |Между реалността и свръхестественото: Всеки трети у нас вярва в живот след смъртта, а две трети – в кармата
България |НАП продава автогарата в Перник
Политика |Тръмп намали митата върху вноса от Китай до 47% след „невероятната“ среща със Си
Икономика |ADVERTORIAL
Кредитните карти на Fibank вече предлагат разсрочване на вноски без оскъпяване
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Коментари
Няма въведени кометари.