Себастиан Курц обяви план за постепенно "възкресение след Великден"
Австрия ще предприеме постепенно облекчаване на карантинните мерки, с което ще стане първата страна от Европейския съюз, предприели стъпки към нормализиране на живота и бизнес активността, стана ясно от изявление на канцлера Себастиан Курц.
На правителствена пресконференция той оябви, че страната може да очаква някакво "възкресение след Великден" /б.р. католическият Великден е тази неделя/, и по-конкретно, започвайки от 14 април, когато ще бъде разрешено на малките магазини с площ до 400 кв.м. да отворят отново, но при спазване на строги хигиенни мерки.
Носенето на предпазни маски за лице на публично място - особено в супермаркетите е задължително от седмица в страната. Очаква се мярката да бъде разширена до обществения транспорт през следващата седмица.
Следващата стъпка ще е възобновяване на дейността от 1 май на всички магазини, търговски центрове и фризьорски салони. Ресторантите и хотелите остават затворени до средата на май, като окончателното решение ще бъде взето в средата на април, добави той. Масовите събития ще останат забранени поне до края на юни. Училищните занимания също остават "под карантина" поне до средата на май, но дистанционното обучение продължава, а изпитите ще бъдат проведени, независимо кога ще отворят училища, стана ясно още от изявлението на Курц.
Ограниченията в свободното движение на хора остава в сила до края на април, което означава, че австрийците могат да напускат домовете си само за работа, пазаруване, за оказване на помощ на уязвими хора или спортуване на открито.
По данни на worldometter към 18.00 ч. днес всички установени от началото на заразата в страната случаи са 12,261, от които 210 са открити днес.
Починалите до момента са 220, от тях 16 са издъхнали днес. Напълно излекувани вече са 3,463. Във фаза на лечение са 8,578, от които 250 души са в много сериозно състояние.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Червената коса става по-разпространена заради естествения подбор, показва изследване
Любопитно |При броенето на бюлетините видеосистемата ще праща сигнали за неизправност на всеки 5 минути
България |Прогноза: Европа ще отчете спад на населението си с 11% в рамките на 75 години
Свят |The Wall Street Journal: Внукът на бившия лидер на Куба Раул Кастро опитал да изпрати тайно писмо на Тръмп
Свят |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Пет практични начина за изграждане на култура на казване на истината на работното място
Техники за успех |Въпреки оплакванията: Организаторите на Олимпийските игри през 2032 г. в Австралия не се отказват от състезания в река с крокодили
Спорт |На днешната дата, 17 април. Рождениците днес
На днешната дата |Времето: Значителна облачност над Южна България
България |Влезе в сила 10-дневното прекратяване на огъня между Израел и Ливан. Тръмп заяви, че през уикенда може да има среща САЩ-Иран
Свят |МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
ЕС |tbi bank обяви Армен Матевосян за директор „Данни, AI и монетизация“
Компании |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.