ЕЦБ: Възстановяването на икономиката от COVID-19 все още е несигурно

ЕЦБ: Възстановяването на икономиката от COVID-19 все още е несигурно

Икономиката се съвзема, но възстановяването продължава да бъде несигурно, непълно и зависи от мерките, предприети за ограничаването на разпространението на новия коронавирус. Това смята президентът на Европейската централна банка Кристин Лагард, цитирана от „Асошиейтид Прес“.

Днес тя се присъедини към среща на депутати от Германия и Франция, по време на която отбеляза, че данните, с които ЕЦБ разполага, предполагат силен икономически скок през третото тримесечие, т.е. от юли до септември. Въпреки това, Лагард предупреди, че силата на това възстановяване остава несигурна.

ЕЦБ ще влее 1.35 трлн. евро в икономиката чрез изкупуване на облигации до края на следващата година. Мащабният паричен стимул цели да предотврати смущения на финансовите пазари и поддържане на ниски разходи за заеми за компаниите, за да подпомогне растежа им по време на пандемията.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 21 до 27 юли
Milliyet: Туристите в Турция са предупредени за риск от инфекция с опасни бактерии
Светът на парите: Днес всички искат да са банки, а това не се харесва на банките
Търговският министър на САЩ: 1 август е твърд краен срок за влизане в сила на митата
Екстремни жеги: Гърция се готви за шест поредни дни с температури до 43 градуса
Времето: Днес ще бъде слънчево и горещо
Бангладеш и САЩ подписват петгодишно споразумение за внос на пшеница
Лек ръст на цените на петрола, докато инвеститорите следят въздействието на новите санкции срещу Русия