ЕС готви контрамерки при евентуално налагане на ограничения в износа за САЩ

ЕС готви контрамерки при евентуално налагане на ограничения в износа за САЩ

За нас търговската политика не е игра на победители и победени, заяви днес говорител на Европейската комисия. Той направи това изявление в отговор на въпрос, свързан с предупрежденията на президента на САЩ Доналд Тръмп, че Вашингтон може да предприеме мерки заради "нечестната" търговска политика на ЕС.

Вярваме, че търговията може и трябва да бъде взаимоизгодна, поясни говорителят. Освен че трябва да бъде отворена и честна, търговията следва да се подчинява на правила. ЕС е готов да реагира бързо и ефективно, ако износът бъде поставен на ограничения от страна на САЩ, добави говорителят.

Тръмп заяви в интервю за британска медиа снощи, че САЩ много се затрудняват да изнасят за ЕС, докато същевременно ЕС внася стоки в САЩ "почти без данъци". Президентът уточни, че не само ЕС поставя пречки пред износа на САЩ, но и че досега Европа е била "много, много нечестна" към Вашингтон в областта на търговията.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Навици за постигане на висока емоционална интелигентност
Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Пореден случай: Бившият директор на руското издателство "Правда" загина след падане от прозорец
Тръмп може да се позове на закон за извънредно положение, за да изпрати армията в американски градове
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Времето: Предупреждения от първа, втора и трета степен за обилни валежи в 23 области
Великобритания се отказа да съди заподозрени за китайски шпиони в името на добрите отношения с Пекин
Контраинтуитивни стратегии за преговори, които всъщност са печеливши