Намаляването на вредните емисии може да струва работни места

ЕС

Предложенията на Европейския съюз за намаляване на вредните емисии от въглероден диоксид могат да доведат до загуба на работни места в производството, твърди Асоциацията на европейските автомобилостроители (ACEA), цитирана от Асошиейтед прес.

"Твърде строгите цели за емисиите от въглероден диоксид, както и нереалистичните квоти за продажба на електрически превозни средства могат да доведат до сериозни структурни проблеми в ЕС", според европейските автомобилостроители.

Асоциацията цитира поръчан от нея доклад, според който заради това, че електрическите автомобили се нуждаят от по-малко части и поддръжка, ще трябват и по-малко работници, предава БТА.

Очаква се ЕП да гласува следващата седмица новите цели за вредни емисии до 2020 година. Според сегашните норми новите автомобили трябва да емитират средно 95 грама на километър емисии от въглероден диоксид до края на 2020 година. Миналата година средната стойност беше над 118 грама.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината