Лагард: Преминахме най-ниската точка на кризата, но връщане към нормалното е малко вероятно
Светът най-вероятно е преодолял най-лошия период на кризата с коронавируса, но връщането към статуквото е малко вероятно. Това заяви президентът на Европейската централна банка Кристин Лагард, цитирана от Си Ен Би Си.
„Възстановяването ще бъде частично, a може би и трансформационно за много индустрии. Вероятно търговията ще намалее значително. Трябва да отделим особено внимание на най-уязвимите хора в обществото“, коментира Лагард.
В началото на месеца ЕЦБ разшири пандемична си програма за извънредни покупки (Pandemic Emergency Purchase Programme - PEPP) с 600 млрд. евро. Така схемата за изкупване на облигации, достигна размер от 1,35 трлн. евро. Тя е с продължителност до края на 2021 г.
Тогава Лагард прогнозира свиване на брутния вътрешен продукт на Еврозоната с 8,7% през 2020 година. Очакванията на ЕЦБ са икономиката на региона на единната валута да нарасне с 5,2% 2021 г. и с 3,3% през 2022 г.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Великобритания забранява социалните мрежи за лица под 16 години
Свят |Унгария не възнамерява да прилага пакта на ЕС за миграцията в сегашния му вид
ЕС |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Как ще намалим разликите в заплатите между мъжете и жените у нас?
България |Актрисата Ан Шедийн от прочутия сериал "Алф" почина на 77-годишна възраст
Свят |Правителството планира 19 млрд. евро инвестиции в отбраната
България |Средно с 30% годишно се увеличава реализираната българска селскостопанска продукция в Kaufland
Компании |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |Тръмп: САЩ и Иран постигнаха споразумение за прекратяване на войната
Свят |Пеевски направи промени в ръководството на ДПС
Политика |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.