Мащабът на опасността от епидемията от коронавируса беше подценен от политическите ръководители, заяви Урсула фон дер Лайен

ЕС

Политическите ръководители подцениха мащаба на опасността, която представлява епидемията от новия коронавирус. Това зяави председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен в интервю, публикувано в днешния брой на германския в. "Билд", предаде Франс прес.

"Смятам че всички ние, които не сме експерти, подценихме в началото коронавируса", заяви Фон дер Лайен. "Но междувременно стана ясно, че става въпрос за вирус, който ще ни занимава още дълго време", добави председателката на ЕК.

"Ние разбрахме, че всички тези мерки, които само преди две-три седмици изглеждаха драстични и драконовски, трябваше да бъдат взети сега", посочи Фон дер Лайен, припомняйки, че Европа в момента се е превърнала в епицентър на кризата, предаде БТА.

Тя обаче отхвърли термина "война" срещу вируса, използван тази седмица от Еманюел Макрон. "Лично аз не бих използвала термина "война", но разбирам мотивацията на френския президент, защото коронавирусът е опасен враг", отбеляза председателката на Европейската комисия.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Вътрешният министър: Има интересни имена, които са подпомагали прокурорския син да се укрива
Изненада: Чужденците в САЩ трябва да напуснат страната и да кандидатстват за „зелена карта“ от държавите си
Велико Търново обяви бедствено положение заради поройни дъждове, реките в региона критично се повишават
Зад оставката на шефа на разузнаването на САЩ: Търкания с ЦРУ или разногласия с Белия дом за Иран
Учител №1 в света идва в България: Андрия Зафираку е гост на галавечер „Хоризонти 2026“
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Времето: Валежите продължава, по-обилни ще са в Западния и Централния Предбалкан
Неизвестно за известните: Легендата Шерил Саркисян проваля първия си албум заради мъжки глас и фалшиво име