Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Богатството на Джак Ма намаля с 3 млрд. долара, след като Китай блокира IPO-то на Ant Group
Богатството на Джак Ма намаля с около 3 млрд. долара вчера, след като акциите на гигантът в онлайн търговията Aliababa поевиняха с 10% на фона на новината, че първичното публично предлагане (IPO) на финтех компанията Ant Group на борсите в Шанхай и Хонконг ще бъде отложено, предаде „Бизнес Инсайдър“, позовавайки се на данни на Bloomberg's Billionaire Index.
Alibaba е собственик на 33% от Ant Group, докато самият Ма притежава 4,2% от Alibaba, чиято пазарна капитализация е около 775,5 млрд. долара
IPO-то на Ant, което трябваше да се състои тази седмица, се очакваше да бъде най-голямото в историята, като при двойния си дебют на борсите в Хонконг и Шанхай компанията трябваше да събере около 34,5 млрд. долара.
Първичното публично предлагане обаче бе блокирано от Китай само ден, след като Ма и други двама ръководители на Аnt Grоuр бяха привикани за среща от регулаторите в страната. Според Ройтерс регулаторите са обяснили, че „дoxoдoнocният бизнec c ĸpeдитиpaнe нa Аnt щe бъдe пoдлoжeн нa пo-cтpoг ĸoнтpoл oт cтpaнa нa пpaвитeлcтвoтo“.
Заради загубата от 3 млрд. долара богатството на Ма намаля до 58 млрд. долара, което го поставя на второ място в Китай според индекса на милиардерите на Блумбърг. Първи е главният изпълнителен директор на технологичния гигант Tencent Ма Хуатенг, известен още като Пони Ма, като неговото богатство се оценява на 59,4 млрд. долара
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Почина инвеститорът, наричан „Индиана Джоунс на развиващите се пазари“
Свят |Властите на Ню Джърси поискаха FIFA да плати транспорта на феновете на Световното по футбол
Бизнес |Тръмп прокарва идея за триумфална арка във Вашингтон
Свят |Близо 5000 души са заявили желание да гласуват в лечебни заведения
България |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
ЕС |tbi bank обяви Армен Матевосян за директор „Данни, AI и монетизация“
Компании |Времето: Слаби валежи от дъжд в Рило-Родопската област
България |Fanta се обръща към геймърите с активации по случай годишнината на Xbox
Маркетинг |Digital age: Техно пробиви и открития
Технологии |На днешната дата, 16 април. Рождениците днес
На днешната дата |В ЕЦБ клонят към запазване на лихвите без промяна на заседанието този месец
Икономика |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.