Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Интересът на американските инвеститори към Китай не стихва
Американските инвеститори са сред многото чуждестранни участници на пазара, които се надяват да реализират печалби в Китай, особено на пазара на облигации, пише Си Ен Би Си.
Една от основните области на интерес за чуждестранните инвеститори са държавните ценни книжа, тъй като доходността по китайските 10-годишни облигации е на ниво от 3,2% спрямо 1,7% за аналогичните ДЦК на САЩ. Голямата разлика дава на инвеститорите в китайски държавни облигации значително по-висока възвращаемост.
„Американските инвеститори продължават да са заинтересовани от китайския пазар", коментира Тао Уанг, главен икономист на UBS за Китай по време на уебинар на Института за международни финанси. „Това важи в особена сила за пазара на облигации, където има структурен ръст на интереса“, добави тя.
Макар че няма конкретни данни за притежанията на американските инвеститори, тези извън континентален Китай притежават около 3,5% от деноминирани в юани облигации към края на февруари, сочат данни на Ройтерс.
Чуждестранните притежания на китайски държавни облигации например достигнаха около 10,6% през миналия месец. Само за две години стойността на притежаваните от чуждестранни инвеститори китайски държавни облигации се е удвоила до над 2 трлн. юана (307,7 млрд. долара), сочат данни на Wind Information.
„Няма ясна причина, поради която да се откажем от този пазара“, коментира Джейсън Панг от J.P. Morgan Asset Management’s China Bond Opportunities Fund. Той добави, че китайската икономика изпреварва другите по отношение на възстановяването от пандемията от COVID-19 и че възможността за масова разпродажба на облигации в Китай е много по-ниска, отколкото в другите пазари по света.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
НАТО ще намалява постепенно числеността на мироопазващата мисия в Косово
Свят |Парламентът прие промени в Закона за държавния дълг
България |Израелската въздушна кампания се засилва в южен Ливан
Свят |Инфлацията в Аржентина се забави до 8-месечно дъно
Свят |SpaceX на Илон Мъск набира 75 млрд. долара преди най-голямото листване на борсата в света
Компании |Илюзията за евтиното: Как алгоритмите на Shein и Temu изкривяват пазара
Компании |Времето: По-хладно и с валежи в почти цялата страна
България |Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Мениджмънт |ЕЦБ увеличи основния лихвен процент за първи път от близо три години насам
Финанси |На днешната дата, 12 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната
Компании | Advertorial |Тръмп твърди, че сделката за прекратяване на войната с Иран е близо. Техеран казва, че „нищо“ не е финализирано
Свят |Гигантско дълбоководно гробище на китове е открито край бреговете на Австралия
Любопитно |ADVERTORIAL
Системата на Кока-Кола в България допринася с 623 млн. евро към икономиката на страната
Компаниите от Schwarz Group ускоряват развитието на дигиталния суверенитет с миграцията на 595 000 работни пространства към Workspace by STACKIT
Коментари
Няма въведени кометари.