Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Инвеститорите се готвят за поредна несигурна седмица на пазарите
Инвеститорите по целия свят се готвят за поредната "щура" седмица на пазарите, породена от несигурността и създадената от коронавируса COVID-19 икономическа криза, съобщава CNN Business.
Азиатските пазари бяха пъртвите, които отчетоха нови загуби през днешния ден заради влошаващите се новини за глобалното разпространение на коронавируса.
Японският Nikkei 225 (N225) падна с 3,7%, хонконгският индекс Hang Sang (HSI) се понижи с 1,9%, а китайският Shanghai Composite (SHCOMP) - с около 1,4%.
Междувременно фючърсите на американските акции бяха по-ниски в неделя вечер, като продължават да не отчитат печалби след исторически ръстове през миналата седмица, спрели в петък. На 24 март промишленият индекс Dow Jones отчете ръст от 2 112,98 пункта, или 11,37%, до 20 704,91 пункта, регистрирайки най-голямото си еднодневно повишение от 1933 г. насам.
Впоследствие Фючърсите на Dow (INDU) се понижиха с 220 пункта или около 1%. Фючърсите на S&P 500 (SPX) паднаха с около 1.1%, а фючърсите на Nasdaq (COMP) спаднаха с около 1%.
Цените на петрола също страдат, тъй като търсенето се срива, а ценовата война между Саудитска Арабия и Русия се затяга. Фючърсите на суровия Bren паднаха с 5,8%, като последната търговия бе 23,50 долара за барел. Американският петрол се търгува на цена от 20,31 долара за барел, отчитайки спадове от 5,5%.
Низходящият тон към началото на седмицата подсказва, че "фалшивият ръст на пазара от миналата седмица няма да продължи, тъй като инвеститорите все още се притесняват от влошаващите се икономически условия и ескалиращата пандемична ситуация", обясни Маргарет Янг, анализатор от CMC Markets.
Акциите на Уолстрийт претърпяха рекордни ръстове миналата седмица - Dow дори напусна мечешкия пазар, след като се покачи с над 20%, като правителствата и централните банки по света постигнаха напредък в мерките за укрепване на икономиките, отслабени от пандемията. В петък Камарата на представителите на САЩ одобри пакета от стимули за 2 трилиона долара, насочен към подпомагане на американските работници, бизнеси и индустрии.
Но вирусът продължава да се разпространява, заплашвайк и работните места, корпоративната печалба и пътуванията. Броят на заявленията за безработица в САЩ нарасна до рекордните 3,28 милиона броят - най-големият брой, отчитат в рамките на една седмица.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.