Милиардерът Леон Купърман очаква няколко години ниска доходност на борсата

Икономика

Милиардерът Леон Купърман, който управлява активи за над 3,3 млрд. долара, обяви, че очаква силно ограничен ръст на акциите през следващите няколко години, поради голямото ниво на дълг, което се генерира в момента.

„Федералният резерв просто създава среда от безплатни пари. Всеки трябва да си прецени дали това е оправдано, колко време може да продължи и какво влияние ще има върху дългосрочната перспектива“, коментира Купърман пред CNCB. „Силно се притеснявам кой накрая ще плати за купона, когато купонът свърши“, добави той.

Купърман счита, че ускореният ръст на борсата в Ню Йорк след нейното сриване през март тази година, означава, че бъдещето  ще носи невпечатляваща доходност за дълъг период от време. Купърман е основател и изпълнителен директор на Omega Advisors.

Както е известно основният индекс на американската борса S&P500 се понижи с  33% от  21 февруари до 23 март, след като Световната здравна организация обяви глобална пандемия от коронавирус на 12 март. За няколко месеца индексът обаче се възстанови до пика си преди този спад, регистриран на 18 февруари. На 18 август търговията затвори при 3389 пункта, а след това на 2 септември беше регистриран нов рекорд от 3580 пункта. Днес показателят лавира около 3510.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Гърция пази с плаващи бариери плажовете от медузи и опасната риба-заек
Времето: До обед слънце, следобед - дъжд
Италия изпревари Испания и Франция и стана лидер в летните туристически дестинации в Европа
Тръмп обяви края на примирието с Иран и определи контактите като „загуба на време“
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
„Context by Мениджър“, Епизод 6: „Бюджет 2026“ под лупа
Марта Кос към Скопие: Не губете време в оправдания и не изпускайте този прозорец на възможности за начало на преговори с ЕС
Играта на Vivacom „Кало Змея: Гръм & Run“ e номер 1 за България в Google Play и App Store
Турция затвори пристанищата си за ЛГБТК+ круиз с 2000 пътници: „Не отговаря на нашите морални ценности“
Президентът на Финландия: Украйна вече е спечелила войната срещу Русия
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове